Top Comedy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Hangover | N/A | 3.0/4 | |
| 2. | Super Troopers | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Let's Go to Prison | 4.0/4 | 2.0/4 | |
| 4. | Clerks | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | The Producers (2005) | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | Blades of Glory | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 7. | Waiting... (2005) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Jay and Silent Bob Strike Back | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 9. | Kingpin | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Rat Race (2001) | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 11. | Shanghai Knights | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 12. | Meet the Fockers | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 13. | Orange County | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 14. | Johnny Dangerously | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 15. | Bad Santa | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 16. | One Crazy Summer | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 17. | Better Off Dead | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 18. | A Night at the Opera | 3.5/4 | 3.0/4 |
Recent Comments
Allison - wrote on 12/24/07 at 08:34 AM CT
Top Comedy List comment
Did you think Shanghai Knights was funnier than Shanghai Noon? Or have you seen Shanghai Noon? Noon was excellent in my book.




