Top Comedy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Shaun of the Dead | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Grandma's Boy (2006) | N/A | 2.6/4 | |
| 3. | The Whoopee Boys | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Caddyshack | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Just Friends (2005) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 6. | American Psycho | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Bad Santa | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Raising Arizona | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Rushmore | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | One Crazy Summer | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 11. | Duck Soup (1933) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Uncle Buck | N/A | 2.7/4 | |
| 13. | The Hot Chick | N/A | 1.8/4 | |
| 14. | Billy Madison | N/A | 2.6/4 | |
| 15. | Deuce Bigalow: Male Gigolo | N/A | 1.9/4 | |
| 16. | Planes, Trains & Automobiles | N/A | 3.0/4 | |
| 17. | The Burbs | 3.5/4 | 2.6/4 | 



