Most Underappreciated
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Running Scared (2006) | N/A | 2.7/4 | |
| 2. | The Weather Man | N/A | 2.4/4 | |
| 3. | Shoot 'Em Up | N/A | 2.6/4 | |
| 4. | Very Long Engagement, A ( long dimanche de fiançailles, Un ) | N/A | 2.9/4 | |
| 5. | Alien: Resurrection | N/A | 2.3/4 | |
| 6. | Kiss Kiss, Bang Bang | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | eXistenZ | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Hudson Hawk | N/A | 2.1/4 | |
| 9. | Deadly Blessing | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 10. | Book of Shadows: Blair Witch 2 | 3.0/4 | 1.4/4 | |
| 11. | Communion ( Alice Sweet Alice ) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Just Friends (2005) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 13. | The Machinist | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | The Manson Family | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 15. | Halloween 3: Season of the Witch | 3.5/4 | 1.9/4 | |
| 16. | Friday the 13th Part VI: Jason Lives | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 17. | The Whoopee Boys | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 18. | The Texas Chainsaw Massacre 2 | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 19. | They Live | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 20. | The Ladykillers (2004) | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 21. | Hellboy (2004) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 22. | Grindhouse | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 23. | Small Soldiers | N/A | 2.1/4 | |
| 24. | Hedwig and the Angry Inch | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 25. | Lady in the Water | N/A | 2.1/4 | |
| 26. | Next | N/A | 2.2/4 | |
| 27. | Doom | N/A | 1.8/4 |
Recent Comments
Josh C - wrote on 12/12/07 at 07:55 PM CT
Most Underappreciated comment
blair witch 2, really? I haven't seen it but I like some of the other movies on this list.




