Seen It
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Push | 1.5/4 | 2.3/4 | |
| 2. | Watchmen | 1.5/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Meet the Parents | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Meet the Fockers | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 5. | Taken (2009) | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Shutter (2008) | 1.5/4 | 2.0/4 | |
| 7. | The X Files: I Want to Believe | 1.5/4 | 2.3/4 | |
| 8. | Ghost in the Shell ( Kôkaku kidôtai ) | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Ghost in the Shell 2: Innocence | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Angels in America | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | State of Play | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Mirrors (2008) | 1.5/4 | 2.1/4 |



