Top Musical
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Les Misérables (2012) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Chicago (2002) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | The Greatest Showman | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Moulin Rouge (2001) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) | N/A | 2.9/4 | |
| 6. | Rocketman (2019) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Mamma Mia! Here We Go Again | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 8. | Reefer Madness: The Movie Musical | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Nine (2009) | 2.5/4 | 2.1/4 | |
| 10. | Burlesque | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 11. | High School Musical | N/A | 2.0/4 | |
| 12. | Mamma Mia! | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 13. | Hairspray (2007) | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 14. | Cats (2019) | 2.0/4 | 1.3/4 | |
| 15. | Across the Universe | 2.0/4 | 2.7/4 |



