Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Hangover | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | American History X | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Lord of the Rings: The Return of the King | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Lord of the Rings: The Two Towers | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Braveheart (1995) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Gladiator (2000) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Spirited Away ( Sen to Chihiro no kamikakushi ) | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Gran Torino | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Harry Potter and the Order of the Phoenix | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Harry Potter and the Prisoner of Azkaban | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 13. | Harry Potter and the Goblet of Fire | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 14. | Harry Potter and the Sorcerer's Stone | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 15. | The Patriot (2000) | 4.0/4 | 2.8/4 |



