Best Superhero Movies by MikeInMotion

Best Superhero Movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Dark Knight Rises 4.0/4 3.4/4
2. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
3. Superman (1978) 4.0/4 3.0/4
4. Iron Man (2008) 4.0/4 3.1/4
5. Spider-Man 2 3.5/4 2.9/4
6. Batman Begins 3.5/4 3.1/4
7. Thor 3.5/4 2.9/4
8. Captain America: The First Avenger 3.5/4 2.8/4
9. X-Men: First Class 3.5/4 3.1/4
10. Spider-Man 3.5/4 2.9/4
11. Superman Returns 3.5/4 2.5/4

Recent Comments

theCriticalMarisa - wrote on 05/15/12 at 08:58 PM CT

Best Superhero Movies comment

Nacho Libre. He's Nacho. Average Hero. Ok, I guess he doesn't really count.

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name