Top Comedy Films
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Wayne's World | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Shaun of the Dead | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Hot Fuzz | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Planes, Trains & Automobiles | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Arthur (1981) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 6. | My Cousin Vinny | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | A Hard Day's Night | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Snatch | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Austin Powers: International Man of Mystery | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | The Big Lebowski | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Ace Ventura: Pet Detective | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 12. | There's Something About Mary | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Napoleon Dynamite | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 14. | Nacho Libre | 3.5/4 | 1.8/4 | |
| 15. | Major League | 3.0/4 | 2.8/4 |



