Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Taxi Driver (1976) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Reservoir Dogs | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Kill Bill: Volume 1 | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Raging Bull | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Shaun of the Dead | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Inglourious Basterds (2009) | 4.0/4 | 3.2/4 |



