2007 by Darkat

2007

# Movie Title Rating Overall Add
1. Into the Wild 3.5/4 3.1/4
2. No Country for Old Men 3.0/4 3.2/4
3. Eastern Promises 3.0/4 3.0/4
4. Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) 3.0/4 2.9/4
5. Persepolis 3.0/4 3.0/4
6. Ratatouille 3.0/4 3.1/4
7. Atonement (2007) 3.0/4 2.9/4
8. Michael Clayton 3.0/4 2.9/4
9. The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford 3.0/4 2.9/4
10. Bridge to Terabithia 3.0/4 2.8/4
11. Stardust (2007) 3.0/4 2.9/4
12. Orphanage, The ( orfanato, El ) 2.5/4 2.9/4
13. Hairspray (2007) 2.5/4 2.6/4
14. vie en rose, La ( môme, La ) 2.5/4 2.9/4
15. Enchanted 2.5/4 2.8/4
16. Reign Over Me 2.5/4 2.7/4
17. Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2.5/4 2.7/4
18. Lars and the Real Girl 2.5/4 2.8/4
19. American Gangster 2.5/4 3.0/4
20. Gone Baby Gone 2.5/4 3.0/4
21. 3:10 to Yuma (2007) 2.5/4 3.0/4
22. Across the Universe 2.5/4 2.7/4
23. Away from Her 2.5/4 2.9/4
24. Knocked Up 2.5/4 2.8/4
25. Ocean's Thirteen 2.5/4 2.7/4
26. Ben X 2.5/4 2.9/4
27. Juno 2.0/4 2.9/4
28. Diving Bell and the Butterfly, The ( Scaphandre et le papillon, Le ) 2.0/4 3.1/4
29. Shrek the Third 2.5/4 2.4/4
30. Caramel ( Sukkar banat ) 2.0/4 2.6/4
31. The Bucket List 2.0/4 2.7/4
32. In the Valley of Elah 2.0/4 2.7/4
33. Superbad 2.0/4 2.9/4
34. I'm Not There 2.0/4 2.7/4
35. The Great Debaters 2.0/4 2.9/4
36. Planet Terror 2.0/4 2.6/4
37. Charlie Wilson's War 2.0/4 2.7/4
38. Grindhouse 2.0/4 2.8/4
39. Black Snake Moan 2.0/4 2.5/4
40. Meet the Robinsons 2.0/4 2.8/4
41. Death Proof 2.0/4 2.7/4
42. The Golden Compass 2.0/4 2.3/4
43. Before the Devil Knows You're Dead 2.0/4 2.9/4
44. The Air I Breathe 2.5/4 2.6/4
45. 88 Minutes 1.5/4 1.8/4
46. Spider-Man 3 1.5/4 2.5/4
47. Alvin and the Chipmunks 1.5/4 2.2/4
48. Evan Almighty 1.5/4 2.2/4
49. Nancy Drew 1.5/4 2.1/4
50. Descent (2007) 1.0/4 2.3/4
51. In the Name of the King: A Dungeon Siege Tale 1.0/4 1.5/4
52. Sex and Breakfast 1.0/4 1.6/4
53. Epic Movie 0.5/4 0.8/4
54. Pigs (2007) 1.0/4 2.0/4
55. Ghost Rider (2007) 0.5/4 1.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name