(L) DVDs I Own
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Ladykillers (2004) | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 2. | Last Chance Harvey | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 3. | The Last King of Scotland | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | The Last Waltz (1978) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | A League of Their Own | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | The Legend of Bagger Vance | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 7. | Legends of the Fall | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Letters from Iwo Jima | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Little Big Man (1970) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Little Shop of Horrors (1986) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Lonesome Dove | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | The Longest Day | 2.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | The Long Kiss Goodnight | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 14. | The Longshots (2008) | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 15. | The Long Walk Home | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 16. | Love Actually | 3.5/4 | 2.9/4 |



