Movies Seen in 2013 by LeeAnn M.

Movies Seen in 2013

# Movie Title Rating Overall Add
1. High School (2012) 1.0/4 2.1/4
2. Hysteria (2012) 2.0/4 2.7/4
3. This Means War 0.5/4 2.5/4
4. I Served the King of England ( Obsluhoval jsem anglického krále ) 3.0/4 2.7/4
5. Frankenweenie (2012) 2.0/4 2.9/4
6. Men in Black 3 3.0/4 2.7/4
7. Hotel Transylvania 2.0/4 2.8/4
8. Flight (2012) 1.0/4 2.9/4
9. Trouble with the Curve 3.0/4 2.8/4
10. Robot and Frank 3.0/4 2.7/4
11. Celeste and Jesse Forever 0.5/4 2.5/4
12. Lawless (2012) 3.0/4 2.9/4
13. The Odd Life of Timothy Green 2.0/4 2.6/4
14. Argo 3.0/4 3.1/4
15. Seven Psychopaths 3.0/4 2.9/4
16. Skyfall 3.0/4 3.1/4
17. Jack the Giant Slayer 3.0/4 2.5/4
18. Chasing Mavericks 2.5/4 2.7/4
19. Katy Perry: Part of Me 3.0/4 2.4/4
20. Me and Orson Welles 2.5/4 2.7/4
21. The Hobbit: An Unexpected Journey 2.5/4 3.0/4
22. Looper 2.5/4 2.9/4
23. Touchback 1.0/4 2.3/4
24. Wild Target 2.0/4 2.4/4
25. Lincoln 3.0/4 3.0/4
26. Life of Pi 3.0/4 3.1/4
27. Total Recall (2012) 2.5/4 2.4/4
28. Hitchcock 4.0/4 2.8/4
29. Little Children 3.0/4 2.9/4
30. Sessions, The ( Six Sessions ) 3.0/4 2.9/4
31. Oblivion 3.0/4 2.6/4
32. Django Unchained 3.0/4 3.3/4
33. Killing Them Softly 2.0/4 2.5/4
34. The Intouchables 3.0/4 3.2/4
35. Silver Linings Playbook 3.0/4 3.1/4
36. Premium Rush 2.0/4 2.7/4
37. Darling Companion 1.0/4 2.1/4
38. 10 Years 2.0/4 2.5/4
39. Art & Copy 2.5/4 2.6/4
40. Chasing Ice 2.5/4 2.8/4
41. Searching for Sugar Man 3.0/4 3.1/4
42. Skin I Live In, The ( piel que habito, La ) 2.5/4 2.7/4
43. Jack Reacher 2.5/4 2.6/4
44. Hyde Park on Hudson 2.0/4 2.5/4
45. Phil Spector 3.0/4 2.7/4
46. Parker 3.0/4 2.4/4
47. Star Trek Into Darkness 4.0/4 3.0/4
48. Dredd (2012) 0.5/4 2.7/4
49. The Switch (2010) 2.0/4 2.4/4
50. The Possession (2012) 0.5/4 2.4/4
51. Stand Up Guys (2013) 3.0/4 2.4/4
52. Kill the Irishman 3.0/4 2.5/4
53. Escape from Planet Earth 1.5/4 2.0/4
54. Warm Bodies 3.0/4 2.8/4
55. An Affair of the Heart 3.0/4 2.5/4
56. Boogie Nights 2.0/4 3.1/4
57. Stars in Shorts 2.0/4 2.3/4
58. Hansel & Gretel: Witch Hunters 3.0/4 2.3/4
59. Monsters University 4.0/4 3.0/4
60. Oz the Great and Powerful 2.0/4 2.5/4
61. The Call (2013) 2.5/4 2.6/4
62. Arbitrage 1.5/4 2.8/4
63. That's My Boy (2012) 0.5/4 1.7/4
64. Side Effects (2013) 3.0/4 2.9/4
65. Beautiful Creatures (2013) 3.0/4 2.3/4
66. Broken City 2.0/4 2.4/4
67. Despicable Me 2 2.0/4 2.9/4
68. The Campaign 2.5/4 2.4/4
69. Gangster Squad 4.0/4 2.5/4
70. Pacific Rim 3.0/4 2.6/4
71. Struck by Lightning 3.0/4 2.0/4
72. Zero Dark Thirty 3.0/4 3.1/4
73. Red 2 2.0/4 2.5/4
74. History of the Eagles Part One 4.0/4 3.0/4
75. Cloud Atlas 2.0/4 2.9/4
76. Janie Jones 1.0/4 2.1/4
77. The Incredible Burt Wonderstone 1.5/4 2.2/4
78. Paul Williams Still Alive 2.0/4 2.6/4
79. Turbo 2.0/4 2.7/4
80. 42 4.0/4 3.0/4
81. R.I.P.D. 2.0/4 2.0/4
82. Mud 3.0/4 3.0/4
83. A Bag of Hammers 0.5/4 2.7/4
84. The Sapphires (2013) 3.0/4 2.8/4
85. Admission 3.0/4 2.5/4
86. The Perks of Being a Wallflower 3.0/4 3.2/4
87. The Queen of Versailles 3.0/4 2.9/4
88. Behind the Candelabra 3.0/4 3.0/4
89. Now You See Me 3.0/4 2.9/4
90. Won't Back Down 2.0/4 2.7/4
91. Jolene 2.5/4 2.4/4
92. Magic Mike 3.0/4 2.6/4
93. World War Z 3.5/4 2.8/4
94. The Bling Ring 2.0/4 2.4/4
95. The Iceman (2013) 3.0/4 2.9/4
96. Iron Man 3 3.0/4 2.9/4
97. A Beginner's Guide to Endings 3.0/4 2.6/4
98. Letters to God 1.5/4 2.8/4
99. The Innkeepers 3.0/4 2.4/4
100. The Perfect Game 3.0/4 2.8/4
101. The Croods 3.0/4 2.8/4
102. The Great Gatsby (2013) 2.5/4 2.7/4
103. After Earth 2.0/4 2.1/4
104. First Position 3.0/4 2.1/4
105. Pain & Gain 3.0/4 2.4/4
106. Pray for Japan 3.0/4 3.0/4
107. The Place Beyond the Pines 3.0/4 3.0/4
108. Blackfish 4.0/4 3.2/4
109. Kings of Summer, The ( Toy's House ) 3.0/4 3.0/4
110. Man of Steel 3.0/4 2.7/4
111. Legendary 2.5/4 2.1/4
112. The Words (2012) 1.5/4 2.5/4
113. A Little Help 1.5/4 2.1/4
114. The Internship 2.0/4 2.4/4
115. I Give It a Year 2.5/4 2.5/4
116. The Way Way Back 3.0/4 3.0/4
117. Prefontaine 3.0/4 2.6/4
118. The Woman in Black (2012) 3.0/4 2.6/4
119. The Company You Keep 3.0/4 2.7/4
120. Planes (2013) 1.0/4 2.4/4
121. We're the Millers 3.0/4 2.9/4
122. The World's End 3.0/4 2.9/4
123. The Lone Ranger (2013) 3.0/4 2.5/4
124. $ellebrity 2.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name