Best Comic Book Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Batman (1989) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Spider-Man 2 | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Sin City | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Watchmen | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Iron Man (2008) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Superman II | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 8. | V for Vendetta | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Superman Returns | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 10. | X2 - X-Men United | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 11. | 300 | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Dick Tracy (1990) | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 13. | The Incredible Hulk | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 14. | The Punisher (2004) | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 15. | Hellboy (2004) | 3.0/4 | 2.7/4 |
Recent Comments
Holas - wrote on 09/14/10 at 06:57 PM CT
Best Comic Book Movies comment
Superman Returns sucked balls. I'd replace it with "Unbreakable" w/ Willis and Jackson--if you can count it.




