Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Searchers | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Tombstone | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | 3:10 to Yuma (2007) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 4. | High Noon | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 5. | The Outlaw Josey Wales | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 6. | The Wild Bunch | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Shane | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Lonesome Dove | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 9. | 3:10 to Yuma (1957) | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Open Range | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | The Ox-Bow Incident | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Unforgiven (1992) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | The Magnificent Seven (1960) | 2.5/4 | 3.2/4 | |
| 14. | Ride the High Country | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 15. | Ulzana's Raid | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 16. | No Country for Old Men | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 17. | Valdez is Coming | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 18. | My Darling Clementine | 4.0/4 | 2.9/4 |
Recent Comments
Simon - wrote on 05/20/10 at 02:12 PM CT
Top Movie List comment
Wrong label. These are my top Westerns.




