Movies I Own by jakeurk2292

Movies I Own

# Movie Title Rating Overall Add
1. Alien 4.0/4 3.3/4
2. Aliens 4.0/4 3.3/4
3. Alien 3 N/A 2.5/4
4. American Gangster N/A 3.0/4
5. American Pie N/A 2.8/4
6. American Pie 2 N/A 2.4/4
7. American Wedding N/A 2.3/4
8. National Lampoon's Animal House 4.0/4 3.0/4
9. Back to the Future 3.5/4 3.3/4
10. Back to the Future Part II N/A 3.0/4
11. Back to the Future Part III N/A 2.8/4
12. Basic Instinct N/A 2.6/4
13. Blazing Saddles 4.0/4 3.1/4
14. Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan N/A 2.7/4
15. Carlito's Way N/A 3.0/4
16. Chinatown 4.0/4 3.2/4
17. The Dark Knight 3.5/4 3.4/4
18. The Deer Hunter 4.0/4 3.2/4
19. Enter the Dragon 3.5/4 3.1/4
20. Fatal Attraction N/A 2.8/4
21. Ghostbusters (1984) 4.0/4 3.1/4
22. The Godfather 4.0/4 3.5/4
23. The Godfather: Part II 4.0/4 3.4/4
24. The Godfather: Part III N/A 2.8/4
25. Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) 4.0/4 3.4/4
26. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
27. Groundhog Day N/A 3.0/4
28. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 3.5/4 3.3/4
29. Lord of the Rings: The Two Towers 4.0/4 3.3/4
30. Lord of the Rings: The Return of the King 3.5/4 3.4/4
31. A Nightmare on Elm Street (1984) 4.0/4 3.0/4
32. Once Upon a Time in America 4.0/4 3.2/4
33. Predator (1987) 3.5/4 3.0/4
34. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
35. Rambo: First Blood N/A 3.0/4
36. Rambo: First Blood Part 2 N/A 2.6/4
37. Rambo III N/A 2.3/4
38. Rambo N/A 2.7/4
39. Reservoir Dogs 4.0/4 3.3/4
40. Rocky (1976) 4.0/4 3.2/4
41. Rocky II N/A 2.8/4
42. Rocky III N/A 2.7/4
43. Rocky IV N/A 2.6/4
44. Rocky V N/A 1.8/4
45. Rocky Balboa N/A 2.6/4
46. Scarface (1983) 4.0/4 3.2/4
47. Scent of a Woman (1992) N/A 2.9/4
48. The Shawshank Redemption 4.0/4 3.5/4
49. Star Trek 4.0/4 3.1/4
50. Star Wars: Episode I - The Phantom Menace N/A 2.4/4
51. Star Wars: Episode II - Attack of the Clones N/A 2.4/4
52. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 4.0/4 2.8/4
53. Star Wars: Episode IV - A New Hope 4.0/4 3.3/4
54. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
55. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 3.5/4 3.2/4
56. Stripes 4.0/4 2.9/4
57. Superman (1978) N/A 3.0/4
58. Superman II N/A 2.7/4
59. Superman III N/A 2.0/4
60. Superman IV: The Quest for Peace N/A 1.6/4
61. Superman Returns N/A 2.5/4
62. The Texas Chainsaw Massacre (1974) 4.0/4 2.9/4
63. Top Gun (1986) N/A 2.7/4
64. The Untouchables (1987) 3.0/4 3.1/4
65. Walk Hard: The Dewey Cox Story N/A 2.6/4
66. The Warriors (1979) N/A 2.9/4
67. Wayne's World N/A 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name