Top Sport
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Natural | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Slap Shot | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Hoosiers | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Rudy | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Rocky IV | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 6. | American Flyers | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 7. | Caddyshack | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Raging Bull | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Bull Durham | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | The Sandlot | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | The Longest Yard (1974) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Rocky (1976) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Rounders (1998) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Stealing Home | 3.5/4 | 2.4/4 |



