Top movies of the 80's
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Raging Bull | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Back to the Future | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Lethal Weapon | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Die Hard | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Indiana Jones and the Last Crusade | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Raiders of the Lost Ark | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Scarface (1983) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 9. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Indiana Jones and the Temple of Doom | 3.0/4 | 3.0/4 |
Recent Comments
The Film Rebel - wrote on 10/29/10 at 09:14 PM CT
Top movies of the 80's comment
88 miles per hooooouuurrr!! 1.21 GIGGOWATS!! lol Never gets old. Great list : )




