Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Hamlet (1996) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Bowling for Columbine | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Rabbit-Proof Fence | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Super Size Me | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | This Film is Not Yet Rated | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Amélie ( Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Deliver Us from Evil (2006) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Syriana | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 9. | Women on the Verge of a Nervous Breakdown ( Mujeres al borde de un ataque de nervios ) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Breakfast at Tiffany's | 4.0/4 | 3.1/4 |



