Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Avatar | N/A | 3.0/4 | |
| 2. | Gladiator (2000) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | The Dark Knight | N/A | 3.4/4 | |
| 4. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 8. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Lord of the Rings: The Return of the King | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 10. | Back to the Future | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Toy Story | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 13. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 14. | Jurassic Park | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 15. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 16. | The Sixth Sense | 3.5/4 | 3.2/4 |



