Top Musical
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Wizard of Oz (1939) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | The Sound of Music | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Grease | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Chicago (2002) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | West Side Story (1961) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Pal Joey | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Rent | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Hairspray (2007) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 9. | Cats - The Musical | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 10. | Oklahoma! | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Hair | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Tommy (1975) | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 13. | Babes in Toyland | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 14. | Bye Bye Birdie (1962) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 15. | My Fair Lady | 4.0/4 | 3.1/4 | 



