Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pulp Fiction | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 2. | A Clockwork Orange | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Blow | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | 28 Days Later | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | 28 Weeks Later | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | 30 Days of Night | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 7. | 300 | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | The Curious Case of Benjamin Button | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Domino (2005) | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 10. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 12. | The Matrix | N/A | 3.2/4 | |
| 13. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 14. | A Beautiful Mind | N/A | 3.1/4 | |
| 15. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 16. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 17. | One Flew Over the Cuckoo's Nest | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 18. | Psycho (1960) | N/A | 3.3/4 | |
| 19. | Edward Scissorhands | N/A | 3.1/4 | |
| 20. | 12 Monkeys | N/A | 3.1/4 | |
| 21. | Se7en | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 22. | The Shining (1980) | N/A | 3.3/4 | |
| 23. | American Psycho | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 24. | Donnie Darko | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 25. | Mask | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 26. | Labyrinth (1986) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 27. | American History X | 3.5/4 | 3.2/4 |



