Top 1998
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Saving Private Ryan | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 2. | I Love You, Don't Touch Me! | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Déjà Vu (1998) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | How Stella Got Her Groove Back | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Sliding Doors | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | U.S. Marshals | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | Patch Adams | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 8. | Star Trek: Insurrection | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 9. | Sphere | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 10. | The Horse Whisperer | 3.0/4 | 2.5/4 |



