Top 2006 by Louise Ratched

Top 2006

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Departed 3.0/4 3.3/4
2. V for Vendetta 3.0/4 3.0/4
3. Akeelah and the Bee 4.0/4 2.9/4
4. Say I Do 4.0/4 3.0/4
5. United 93 3.0/4 2.9/4
6. The Devil Wears Prada 4.0/4 2.7/4
7. Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple 4.0/4 2.9/4
8. Hollywood Dreams 4.0/4 2.8/4
9. Blue Collar Comedy Tour: One for the Road 4.0/4 2.9/4
10. Dreamgirls 3.0/4 2.6/4
11. Ron White: You Can't Fix Stupid 4.0/4 2.8/4
12. World Trade Center 3.5/4 2.6/4
13. Firewall 3.5/4 2.4/4
14. Shut Up and Sing (2006) 3.5/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name