Movies Watched in 2010 (Starting September)
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | High Noon | 2.5/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 3. | City Island | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Memento | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Solitary Man | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Inglourious Basterds (2009) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | One Week (2009) | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Billy Elliot | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Let the Right One In ( Låt den rätte komma in ) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | The Experiment (2010) | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Get Him to the Greek | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Good | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Frozen (2010) | 1.0/4 | 2.5/4 | |
| 14. | Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole | N/A | 2.8/4 | |
| 15. | You Don't Know Jack | N/A | 2.9/4 |



