2006 Movies I Saw
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Departed | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | The Prestige (2006) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Casino Royale (2006) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Blood Diamond | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Letters from Iwo Jima | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 6. | The Pursuit of Happyness | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Cars | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Mission: Impossible III | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Over the Hedge (2006) | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Ice Age: The Meltdown | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Deja Vu (2006) | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | We Are Marshall | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 14. | Invincible (2006) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Glory Road | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 16. | X-Men: The Last Stand | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 17. | Monster House | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 18. | Rocky Balboa | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 19. | Night at the Museum | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 20. | World Trade Center | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 21. | The Guardian (2006) | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 22. | Employee of the Month (2006) | 0.5/4 | 2.2/4 | |
| 23. | 16 Blocks | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 24. | Firewall | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 25. | Click | 1.5/4 | 2.3/4 |



