2003 Movies I Saw
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Finding Nemo | 2.5/4 | 3.2/4 | |
| 4. | X2 - X-Men United | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Underworld (2003) | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Matchstick Men | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | The Italian Job (2003) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Elf | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | The School of Rock | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 10. | The Matrix Reloaded | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Holes (2003) | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Runaway Jury | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Bruce Almighty | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 14. | The Matrix Revolutions | 1.5/4 | 2.5/4 | |
| 15. | Once Upon a Time in Mexico | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 16. | The Rundown | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 17. | Terminator 3: Rise of the Machines | 1.0/4 | 2.4/4 | |
| 18. | Anger Management | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 19. | Freaky Friday (2003) | 1.5/4 | 2.4/4 | |
| 20. | Daddy Day Care | 2.0/4 | 2.2/4 | |
| 21. | Brother Bear | 1.5/4 | 2.7/4 | |
| 22. | Daredevil | 2.0/4 | 2.2/4 |



