1999 Movies I Saw
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | The Matrix | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | The Sixth Sense | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Office Space | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | The Green Mile | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Toy Story 2 | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | The Iron Giant | 2.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | The Mummy (1999) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 9. | Austin Powers: The Spy Who Shagged Me | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 10. | Tarzan (1999) | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 11. | 8MM | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 12. | Star Wars: Episode I - The Phantom Menace | 1.5/4 | 2.4/4 | |
| 13. | Double Jeopardy | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 14. | The World is Not Enough | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 15. | Deep Blue Sea (1999) | 0.5/4 | 2.3/4 | |
| 16. | Runaway Bride (1999) | 1.5/4 | 2.1/4 | |
| 17. | Stuart Little | 2.0/4 | 2.2/4 |



