Best of 2017 by whatch22

Best of 2017

# Movie Title Rating Overall Add
1. Get Out (2017) N/A 3.2/4
2. Lady Bird N/A 3.1/4
3. Dunkirk (2017) 3.5/4 3.3/4
4. Call Me by Your Name 3.5/4 3.1/4
5. The Shape of Water 3.5/4 3.1/4
6. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 3.5/4 3.2/4
7. Phantom Thread N/A 3.2/4
8. Blade Runner 2049 N/A 3.3/4
9. The Big Sick N/A 3.1/4
10. Good Time (2017) N/A 3.2/4
11. Baby Driver 3.0/4 3.1/4
12. A Ghost Story (2017) N/A 3.2/4
13. Logan (2017) 3.0/4 3.2/4
14. Wonder Woman (2017) 3.0/4 2.9/4
15. Mudbound N/A 3.2/4
16. Mother! (2017) 3.0/4 2.7/4
17. The Lost City of Z N/A 2.9/4
18. Coco (2017) 3.5/4 3.4/4
19. War for the Planet of the Apes 3.0/4 2.9/4
20. The Killing of a Sacred Deer N/A 3.1/4
21. Okja N/A 3.0/4
22. Thor: Ragnarok 3.0/4 3.0/4
23. Wind River N/A 3.1/4
24. It (2017) 3.0/4 3.0/4
25. The Meyerowitz Stories (New and Selected) N/A 3.0/4
26. John Wick: Chapter Two 3.0/4 3.1/4
27. Detroit N/A 3.0/4
28. Logan Lucky N/A 2.8/4
29. Spider-Man: Homecoming 3.0/4 3.0/4
30. Colossal N/A 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name