Top War Movie List by Marco

Top War

# Movie Title Rating Overall Add
1. Saving Private Ryan 3.5/4 3.3/4
2. Tora! Tora! Tora! 4.0/4 2.7/4
3. Waterloo 3.5/4 2.2/4
4. Apocalypse Now 3.5/4 3.3/4
5. The Great Escape 4.0/4 3.3/4
6. Patton 3.5/4 3.1/4
7. The Longest Day 4.0/4 3.0/4
8. Paths of Glory 2.5/4 3.3/4
9. Kelly's Heroes 4.0/4 3.0/4
10. Zulu (1964) 4.0/4 3.0/4
11. M*A*S*H 4.0/4 2.9/4
12. The Caine Mutiny 3.5/4 3.0/4
13. Schindler's List 4.0/4 3.4/4
14. Ice Cold in Alex ( Desert Attack ) 3.5/4 2.9/4
15. Das Boot 4.0/4 3.1/4
16. Cross of Iron 3.0/4 3.1/4
17. 300 2.5/4 2.9/4
18. Joan of Arc (1999) 3.0/4 2.3/4
19. Play Dirty (1968) 3.5/4 2.5/4
20. Lawrence of Arabia 4.0/4 3.3/4
21. Where Eagles Dare 3.0/4 2.9/4
22. Gettysburg N/A 2.8/4
23. Ran N/A 3.2/4
24. The Wild Geese 4.0/4 2.6/4
25. Catch-22 4.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name