Director Henry Jaglom
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Irene in Time | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 2. | Hollywood Dreams | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Going Shopping | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Can She Bake a Cherry Pie? | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Eating | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | A Safe Place | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 7. | The Last Summer in the Hamptons | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Someone to Love (1987) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Festival in Cannes | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Venice/Venice | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Always (1985) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Déjà Vu (1998) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Tracks (1977) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Sitting Ducks | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 15. | New Year's Day (1989) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 16. | Babyfever | 4.0/4 | 2.8/4 |



