Top Sci-Fi
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Star Trek | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | The Day the Earth Stood Still (1951) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Avatar | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Minority Report | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Men in Black (1997) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Independence Day (1996) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Star Trek: First Contact | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | The Time Traveler's Wife | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | The War of the Worlds (2005) | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Flight of the Navigator | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Soylent Green | 4.0/4 | 2.8/4 |
Recent Comments
sapien - wrote on 11/01/10 at 12:52 AM CT
Top Sci-Fi List comment
"The Day the Earth Stood Still" is a 4/4? Really? I've never seen it, but I didn't think it'd be a 4/4. Hmmmmmm, I think I'll have to check it out.




