Top Drama
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Venice/Venice | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | To Kill a Mockingbird | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Gone with the Wind | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Déjà Vu (1998) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | The Godfather: Part II | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Tracks (1977) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | One Flew Over the Cuckoo's Nest | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 8. | Hollywood Dreams | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Going Shopping | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Eating | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | New Year's Day (1989) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Irene in Time | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 13. | A Safe Place | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 14. | The Last Summer in the Hamptons | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Someone to Love (1987) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 16. | Always (1985) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 17. | Babyfever | 4.0/4 | 2.8/4 | 



