Favorite Comedies (not in order)
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Office Space | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Superbad | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Bill & Ted's Excellent Adventure | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Role Models | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 5. | The 40 Year-Old Virgin | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | The Big Lebowski | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Ghostbusters (1984) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Clerks | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Pineapple Express | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Harold & Kumar Go to White Castle | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Jay and Silent Bob Strike Back | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 12. | Caddyshack | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Idiocracy | N/A | 2.4/4 | |
| 14. | South Park: Bigger, Longer & Uncut | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 15. | The Hangover | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 16. | Shaun of the Dead | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 17. | Zombieland | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 18. | Forgetting Sarah Marshall | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 19. | Jackass: Number Two | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 20. | Jackass: The Movie | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 21. | Horrible Bosses | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 22. | Annie Hall | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 23. | Ted | 3.5/4 | 2.8/4 |



