Favorite Action Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Terminator 2: Judgement Day | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Kill Bill: Volume 1 | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Iron Man (2008) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | 300 | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Hard Boiled ( Lat sau san taam ) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Kick-Ass | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Machete | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 9. | Die Hard | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Lethal Weapon | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Crank | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Face/Off | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 13. | The Terminator | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | From Dusk Till Dawn | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 15. | Professional, The ( Léon ) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 16. | Enter the Dragon | 3.5/4 | 3.1/4 |



