Top Musical
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Wizard of Oz (1939) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | The Sound of Music | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Grease | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | West Side Story (1961) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | My Fair Lady | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Pal Joey | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Hairspray (2007) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Cats - The Musical | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 9. | Nashville | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Mamma Mia! | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Dreamgirls | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Fame (1980) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | Oklahoma! | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 14. | Jesus Christ Superstar | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Babes in Toyland | 4.0/4 | 2.5/4 |



