Top Romance Movie List by Mary Iselin

Top Romance

# Movie Title Rating Overall Add
1. Déjà Vu (1998) 4.0/4 2.8/4
2. Always (1985) 4.0/4 2.6/4
3. Going Shopping 4.0/4 2.7/4
4. Casablanca 4.0/4 3.3/4
5. Gone with the Wind 4.0/4 3.2/4
6. The Philadelphia Story 4.0/4 3.2/4
7. Doctor Zhivago 4.0/4 3.1/4
8. Sabrina (1954) 4.0/4 3.1/4
9. Finding Bliss 4.0/4 2.7/4
10. West Side Story (1961) 3.5/4 3.0/4
11. The African Queen 3.0/4 3.1/4
12. Witness (1985) 4.0/4 3.0/4
13. Adam's Rib (1949) 4.0/4 2.9/4
14. An Officer and a Gentleman 4.0/4 2.9/4
15. Alice Doesn't Live Here Anymore 4.0/4 2.9/4
16. Far from Heaven 4.0/4 3.0/4
17. Mamma Mia! 4.0/4 2.6/4
18. Sabrina (1995) 4.0/4 2.5/4
19. Hollywood Dreams 4.0/4 2.8/4
20. Queen of the Lot 4.0/4 2.8/4
21. Irene in Time 4.0/4 2.6/4
22. Can She Bake a Cherry Pie? 4.0/4 2.9/4
23. Someone to Love (1987) 4.0/4 2.9/4
24. The Graduate 4.0/4 3.2/4
25. Frenzy 4.0/4 3.0/4
26. It's Complicated 4.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name