Top Family
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | It's a Wonderful Life | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Finding Nemo | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | To Kill a Mockingbird | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Mary Poppins | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | A Charlie Brown Christmas | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Miracle on 34th Street (1947) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Lady and the Tramp (1955) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Honey, I Shrunk the Kids | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 9. | The Absent Minded Professor | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Little Women (1994) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Bye Bye Birdie (1962) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Charlotte's Web (2006) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 13. | Little Women (1933) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Big Red | 4.0/4 | 3.1/4 | 



