My childhood films
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Oliver & Company | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | The Wizard of Oz (1939) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | The Lion King (1994) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 4. | The Iron Giant | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Superman (1978) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | The Sound of Music | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | It's a Mad Mad Mad Mad World | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | The Wiz | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 9. | The Muppet Movie | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | DuckTales: The Movie - Treasure of the Lost Lamp | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 11. | The Rugrats Movie | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 12. | Popeye | 2.0/4 | 2.0/4 | |
| 13. | The Little Rascals | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 14. | Space Jam | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 15. | The Nightmare Before Christmas | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 16. | Men in Black (1997) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 17. | Chitty Chitty Bang Bang | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 18. | Howard the Duck | 1.5/4 | 1.7/4 | |
| 19. | Toy Story | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 20. | Home Alone | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 21. | Uncle Buck | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 22. | Jumanji (1995) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 23. | Jurassic Park | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 24. | Raiders of the Lost Ark | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 25. | An American Tail | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 26. | The Princess Bride | 3.5/4 | 3.2/4 |



