2008 Favorites
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Kung Fu Panda | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Hancock | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 3. | Mamma Mia! | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Wall-E | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 5. | 10,000 B.C. | 4.0/4 | 1.7/4 | |
| 6. | Bolt | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | The Forbidden Kingdom | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Get Smart | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 9. | Gran Torino | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 10. | The House Bunny | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 11. | Pineapple Express | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Step Brothers | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Swing Vote | 3.5/4 | 2.2/4 | |
| 14. | Tropic Thunder | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Vantage Point | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 16. | Yes Man | 4.0/4 | 2.6/4 |



