Movie | Watched by De_Vol

Movie | Watched

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Hand (1981) 2.0/4 2.0/4
2. Platoon 3.0/4 3.2/4
3. Audition ( Ôdishon ) 2.5/4 2.9/4
4. The Shawshank Redemption 3.0/4 3.5/4
5. Fight Club 3.0/4 3.3/4
6. Casablanca 3.5/4 3.3/4
7. Inception 3.0/4 3.3/4
8. Memento 3.0/4 3.2/4
9. Terminator 2: Judgement Day 3.0/4 3.2/4
10. The Lion King (1994) 3.0/4 3.3/4
11. Apocalypse Now 3.0/4 3.3/4
12. Spirited Away ( Sen to Chihiro no kamikakushi ) 3.0/4 3.3/4
13. Slumdog Millionaire 3.0/4 3.1/4
14. The Green Mile 3.0/4 3.3/4
15. Professional, The ( Léon ) 3.0/4 3.3/4
16. Stand by Me 3.5/4 3.2/4
17. Donnie Darko 3.5/4 3.0/4
18. The Social Network 3.5/4 3.1/4
19. Avatar 3.0/4 3.0/4
20. Zombieland 2.5/4 3.0/4
21. Some Like It Hot (1959) 3.0/4 3.2/4
22. Ghostbusters (1984) 3.0/4 3.1/4
23. Trainspotting 3.0/4 3.1/4
24. Into the Wild 3.5/4 3.1/4
25. The Goonies 3.0/4 3.1/4
26. V for Vendetta 3.0/4 3.0/4
27. Rain Man 3.0/4 3.1/4
28. Stalker 2.5/4 3.2/4
29. Amores Perros ( Love's a Bitch ) 3.0/4 3.1/4
30. The Wrestler (2008) 2.5/4 3.1/4
31. Groundhog Day 3.5/4 3.0/4
32. 5 Centimeters per Second ( Byôsoku 5 senchimêtoru ) 3.0/4 3.0/4
33. My Neighbor Totoro ( Tonari no Totoro ) 4.0/4 3.2/4
34. Grave of the Fireflies ( Hotaru no haka ) 3.5/4 3.2/4
35. Titanic (1997) 3.0/4 3.0/4
36. Breakfast at Tiffany's 3.0/4 3.1/4
37. A Beautiful Mind 3.0/4 3.1/4
38. Baraka 3.0/4 3.1/4
39. Magnolia 3.0/4 3.1/4
40. (500) Days of Summer 3.0/4 3.0/4
41. Princess Mononoke ( Mononoke-hime ) 3.5/4 3.2/4
42. The Gold Rush 3.0/4 3.3/4
43. Moon 3.0/4 3.1/4
44. JFK 3.0/4 3.0/4
45. The Fifth Element 2.5/4 2.9/4
46. Hero ( Ying xiong ) 2.5/4 3.0/4
47. Saw 3D: The Final Chapter 1.5/4 2.4/4
48. Saw 2.5/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name