Nostalgia
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Dennis the Menace | 3.5/4 | 2.2/4 | |
| 2. | Gremlins (1984) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Cool Runnings | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 4. | Chef (2014) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | The Guest (2014) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Jingle All the Way | 3.5/4 | 1.9/4 | |
| 7. | Dallas Buyers Club | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Jimmy Neutron: Boy Genius | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 9. | Bridge of Spies | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | The Island (2005) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 11. | Jumanji (1995) | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Kindergarten Cop | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 13. | True Lies | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Commando (1985) | N/A | 2.6/4 | |
| 15. | Kiss Kiss, Bang Bang | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 16. | Mulan (1998) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 17. | Mud | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 18. | The Sandlot | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 19. | Space Jam | 3.5/4 | 2.3/4 |



