Top Arnold Schwarzenegger
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Predator (1987) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | The Terminator | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Total Recall (1990) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Terminator 2: Judgement Day | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 5. | The Running Man (1987) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Commando (1985) | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 7. | Terminator 3: Rise of the Machines | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 8. | True Lies | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Eraser | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 10. | Last Action Hero | 2.0/4 | 2.2/4 | |
| 11. | End of Days | 2.0/4 | 2.2/4 | |
| 12. | Conan the Destroyer | 1.5/4 | 2.4/4 | |
| 13. | Batman & Robin | 1.5/4 | 1.3/4 | |
| 14. | Conan the Barbarian (1982) | 1.5/4 | 2.7/4 | |
| 15. | The 6th Day | 1.0/4 | 2.3/4 |



