Top Drama
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | There Will Be Blood | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | The Social Network | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | American Beauty | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Taxi Driver (1976) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Magnolia | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | One Flew Over the Cuckoo's Nest | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 8. | Mean Streets | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Lost in Translation | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Up in the Air (2009) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Insomnia (2002) | 3.5/4 | 2.7/4 |



