Top Crime Movie List by Nikan

Top Crime

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Godfather 4.0/4 3.5/4
2. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
3. The Godfather: Part II 4.0/4 3.4/4
4. Goodfellas 4.0/4 3.4/4
5. Trainspotting 4.0/4 3.1/4
6. Reservoir Dogs 4.0/4 3.3/4
7. Miller's Crossing 4.0/4 3.0/4
8. The Departed 4.0/4 3.3/4
9. No Country for Old Men 3.5/4 3.2/4
10. Fargo (1996) 4.0/4 3.2/4
11. A History of Violence 3.5/4 3.0/4
12. In Bruges 3.0/4 3.1/4
13. Eastern Promises 3.0/4 3.0/4
14. Scarface (1983) N/A 3.2/4
15. Casino N/A 3.2/4
16. Snatch N/A 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name