My *Favorite movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | American Psycho | N/A | 3.0/4 | |
| 2. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Magnolia | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Shaun of the Dead | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Sunset Boulevard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | The Big Lebowski | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Breakfast at Tiffany's | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Tropic Thunder | N/A | 2.7/4 | |
| 11. | Inglourious Basterds (2009) | N/A | 3.2/4 | |
| 12. | Anchorman: The Legend of Ron Burgundy | N/A | 2.8/4 | |
| 13. | The Apartment | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 14. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 15. | Lord of the Rings: The Return of the King | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 16. | X-Men: First Class | 3.5/4 | 3.1/4 | 



