Top Movie List by Keegon

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Ghost World 4.0/4 2.9/4
2. All About My Mother ( Todo sobre mi madre ) 4.0/4 3.1/4
3. The Color Purple (1985) 4.0/4 3.0/4
4. A Streetcar Named Desire 4.0/4 3.0/4
5. The Silence of the Lambs 4.0/4 3.4/4
6. Election (1999) 4.0/4 2.7/4
7. Quills (2000) 4.0/4 2.9/4
8. Some Like It Hot (1959) 4.0/4 3.2/4
9. Carrie (1976) 4.0/4 3.0/4
10. A Clockwork Orange 4.0/4 3.1/4
11. Requiem for a Dream 4.0/4 3.1/4
12. Being John Malkovich 4.0/4 2.9/4
13. Psycho (1960) 4.0/4 3.3/4
14. Welcome to the Dollhouse 4.0/4 2.8/4
15. Sixteen Candles 4.0/4 2.9/4
16. American Beauty 4.0/4 3.1/4
17. The Rocky Horror Picture Show 4.0/4 2.8/4
18. Amélie ( Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le ) 4.0/4 3.1/4
19. Kill Bill: Volume 1 4.0/4 3.0/4
20. Eternal Sunshine of the Spotless Mind 4.0/4 3.1/4
21. South Park: Bigger, Longer & Uncut 4.0/4 2.9/4
22. Austin Powers: The Spy Who Shagged Me 4.0/4 2.5/4
23. Titanic (1997) 4.0/4 3.0/4
24. Grey Gardens (1976) 4.0/4 3.0/4
25. All About Eve 4.0/4 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name