Top Western
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Wild Bunch | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Unforgiven (1992) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Great Silence, The ( grande silenzio, Il ) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Bring Me the Head of Alfredo Garcia | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 5. | The Man Who Shot Liberty Valance | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Fistful of Dollars, A ( Per un pugno di dollari ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 8. | High Noon | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Django (1966) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Little Big Man (1970) | 3.5/4 | 3.0/4 | 



