Movies Watched in january 2011
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Man Who Could Cheat Death | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 2. | Shinobi: Heart Under Blade | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Queen of Outer Space | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 4. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | I Married a Monster from Outer Space | 1.5/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Despicable Me | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | The Spanish Cape Mystery | 2.5/4 | 2.1/4 | |
| 8. | Attack of the Monsters aka Gamera vs. Guiron ( Gamera tai daiakuju Giron ) | 2.5/4 | 2.1/4 | |
| 9. | Scott Pilgrim vs. The World | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Sting of Death (1965) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Hidden Fortress, The ( Kakushi-toride no san-akunin ) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 12. | The Expendables | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 13. | The A-Team | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 14. | G.I. Joe: The Rise of Cobra | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 15. | The Losers (2010) | 3.5/4 | 2.5/4 |



