Best of the 80's by Jeremy

Best of the 80's

# Movie Title Rating Overall Add
1. Blue Velvet 4.0/4 3.0/4
2. Blade Runner 4.0/4 3.2/4
3. Ran 4.0/4 3.2/4
4. Do the Right Thing 4.0/4 3.1/4
5. Brazil (1985) 4.0/4 3.0/4
6. Raging Bull 4.0/4 3.3/4
7. Wings of Desire ( Himmel über Berlin, Der ) 4.0/4 3.1/4
8. Amadeus 4.0/4 3.2/4
9. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
10. The Shining (1980) 3.5/4 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name