Coen Bros (Best to Worst)
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Fargo (1996) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | The Big Lebowski | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 3. | A Serious Man | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | No Country for Old Men | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Barton Fink | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 6. | True Grit (2010) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | The Man Who Wasn't There (2001) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Raising Arizona | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Blood Simple | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Miller's Crossing | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Burn After Reading | 1.5/4 | 2.7/4 |
Recent Comments
SIngli6 - wrote on 03/22/11 at 06:34 AM CT
Coen Bros (Best to Worst) comment
I think 'Burn After Reading' is the Coen Brothers best film, actually. 'Fargo' is good, but a bit too sentimental for my tastes.




